Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului, relatează Moldpres şi Radio Chişinău, scrie Agerpres. Formatul de discuţii „1+1” este unicul funcţional în […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →