Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului, relatează Moldpres şi Radio Chişinău, scrie Agerpres. Formatul de discuţii „1+1” este unicul funcţional în […]
Chişinăul a propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”
Notele editorului
Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului, relatează Moldpres şi Radio Chişinău, scrie Agerpres. Formatul de discuţii „1+1” este unicul funcţional în […]
Citește și aceste articole
Ecopolitic
Nava de asalt amfibiu „Castilla” aduce în România 200 de infanterişti marini spanioli
1 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

