Trimisul Chinei în problema Orientului Mijlociu, Zhai Jun, a participat la cel de-al 23-lea Forum de la Oslo (Norvegia), organizat în perioada 10-11 Iunie. Zhai Jun a transmis că  cele patru principii prezentate de președintele Xi Jinping, privind coexistența pașnică, suveranitatea națională, respectarea legilor internaționale și abordarea echilibrată a dezvoltării și securității, contribuie la rezolvarea […]

Articolul China la Forumul de la Oslo a fost publicat prima dată în Curierul National.

Citește articolul complet pe Curierul National →