Europa caută astăzi mai mult gaz. Poate că primul pas nu este să găsim surse noi, ci să încetăm să-l mai risipim pe cel pe care îl avem deja. Pentru că, în definitiv, cel mai scump gaz rămâne cel pe care îl pierdem, scrie, într-un articol de opinie pentru HotNews, Corina Murafa, expertă în politici …

Citește articolul complet pe HotNews →