Primarii PSD sunt convinși că Guvernul Veștea va trece la votul din parlament. Partidul Social-Democrat a decis, duminică, să susțină noul Executiv. “O decizie extraordinar de bună .PSD se gândește la binele românilor. Trebuie un guvern. Bine că am scăpat de omul ăla, care și-a bătut joc de țărișoara asta” afirmă Ion Bîrcă, primarul comunei […]
Ce spun primarii despre decizia PSD de a susține Guvernul Veștea
Notele editorului
Primarii PSD sunt convinși că Guvernul Veștea va trece la votul din parlament. Partidul Social-Democrat a decis, duminică, să susțină noul Executiv. “O decizie extraordinar de bună .PSD se gândește la binele românilor. Trebuie un guvern. Bine că am scăpat de omul ăla, care și-a bătut joc de țărișoara asta” afirmă Ion Bîrcă, primarul comunei […]
Citește și aceste articole
Eveniment de Olt
Manda (PSD): Guvernul Tomac va trece și cred că asta e un lucru bun. Se încheie cu era Bolojan
12 iunie 2026
Radio Infinit Gorj
Crede că PSD va susține Guvernul Veștea. “Președintele a respectat protocolul coaliției”
19 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

