Comisarii Gărzii Naționale de Mediu, prin Comisariatul Județean Buzău au efectuat un control la un șantier din municipiul Buzău, în urma unor sesizări care vizau modul de gestionare a deșeurilor rezultate din activitățile de construcții. Comisarii au constatat, în urma controalelor, că pământul provenit din săpături era depozitat ilegal, pe spațiul verde din proximitatea blocului, …

Articolul Ce nereguli au găsit comisarii de mediu pe un șantier din municipiul Buzău apare prima dată în Opinia Buzău.

Citește articolul complet pe Opinia Buzau →