Andra și Cătălin Măruță au intrat oficial în concediu și au plecat în vacanță alături de cei doi copii, David și Eva. Destinația aleasă de familia Măruță este Mauritius, o insulă pe care o vizitează pentru prima dată.
Articolul Ce destinație de vacanță au ales Andra și Cătălin Măruță. Este prima dată când ajung pe această insulă: „Punem pe pauză tot ce înseamnă agitație” apare prima dată în Romania TV.

