Prezent la ceremonia de absolvire de la UVT, Ilie Bolojan a vorbit despre respect și perseverență: „Nimic nu se construiește fără efort” (FOTO/VIDEO)
Premierul interimar Ilie Bolojan a fost, sâmbătă, invitatul special al ceremoniei de absolvire a promoției 2026 a Universității de Vest din Timișoara, instituție pe care și el a absolvit-o în urmă cu 33 de ani. Bolojan le-a vorbit tinerilor despre anii săi de liceu și facultate, despre cum a lucrat ca primar al Oradiei și despre regulile care, spune el, l-au ghidat în viață.










