Kelemen Hunor: „Am decis să nu votăm Guvernul Veștea” / Parlamentarii UDMR nu vor fi în sală
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, anunţă, miercuri, că parlamentarii formaţiunii nu vor vota eventuala învestire a Guvernului Veştea. De asemenea, parlamentarii nu se vor afla în sală în monentul votului.









