Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog, Cătălina Constantin, a atras atenţia că România se află pe un loc fruntaş în ceea ce priveşte dezvoltarea unei tulburări de sănătate mentală la copii. Depresia şi anxietatea sunt principalele probleme care apar la aceştia.
Cătălina Constantin, directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog: România este printre primele locuri în Europa, unul dintre patru copii dezvoltă o tulburare de sănătate mentală/ Depresia şi anxietatea sunt principalele
Notele editorului
Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog, Cătălina Constantin, a atras atenţia că România se află pe un loc fruntaş în ceea ce priveşte dezvoltarea unei tulburări de sănătate mentală la copii. Depresia şi anxietatea sunt principalele probleme care apar la aceştia.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

