Fostul prim-vicepreşedinte al PNL Cătălin Predoiu anunţă, miercuri, că nu va contesta o eventuală decizie a partidului de excludere şi o va lua ca atare, nu o va comenta, el arătând că, în acelaşi timp, consideră că acei colegi care doresc să nu fie supuşi sancţiunilor trebuie să aibă şansa unui dialog şi a unui compromis cu partidul. Predoiu şi-a dat demisia, recent, din funcţia de prim-vicepreşedinte al partidului, înainte de Congresul extraordinar al partidului în care s-a ales o nouă structură de conducere. El a rămas membru al PNL.
Articolul Cătălin Predoiu e pregătit să fie exclus din PNL și nu regretă că a susținut Guvernul Veștea, deși știa că nu va trece: „Sunt gata să accept aceste consecințe” apare prima dată în Romania TV

