O asociație critică dur comportamentul unor turiști filmați în preajma urșilor de pe Transfăgărășan. Imaginile, distribuite pe rețelele sociale, arată un gest considerat extrem de periculos. Asociația „Romania – Carpathian Garden” a publicat imagini cu o turistă care s-a oprit pe Transfăgărășan în preajma urșilor. Organizația a transmis că acestRead More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →