Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o serie de avertizări meteorologice valabile pentru următoarele zile, care plasează județul Sibiu sub o alternanță de fenomene extreme. Sibienii vor trebui să facă față atât temperaturilor deosebit de ridicate, cât și episoadelor de instabilitate atmosferică accentuată, mai ales în zonele montane. Duminică, 21 iunie: Temperaturi ridicate și […]

Source

Citește articolul complet pe Sibiu News →