Valul de căldură care afectează mai multe țări europene pune presiune pe sistemele medicale. Medicii avertizează că temperaturile ridicate pot provoca probleme grave de sănătate, mai ales în cazul copiilor, vârstnicilor și persoanelor cu afecțiuni cronice. La finalul acestei săptămâni, vremea se încălzește în întreaga țară, iar în vestul și sud-vestul României temperaturile vor urca […]

Citește articolul complet pe Doctorulzilei →