Cod galben de caniculă în șase județe din vestul și nord-vestul României. Miercuri sunt prognozate temperaturi de până la 34°C, dar și averse torențiale, vijelii și grindină în mai multe zone ale țării.

The post Caniculă și furtuni în România. Meteorologii au emis cod galben de temperaturi ridicate și furtuni în mai multe județe appeared first on Cotidianul RO.

Citește articolul complet pe Cotidianul →