România se pregătește pentru un episod de căldură accentuată la finalul lunii iunie, dar și în primele zile din iulie. Temperaturile maxime vor crește semnificativ în majoritatea regiunilor țării, iar în unele zone vr fi mai mult de 38 de grade Celsius.

Articolul Canicula pune stăpânire pe România. Orașele în care se vor înregistra aproape 40°C până la finalul lunii iunie apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →