Meteorologii au emis o informare de vreme severă valabilă până duminică, 29 iunie, anunțând un val de căldură care se va intensifica treptat în toată țara. Județul Olt intră sub Cod Galben de temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic atât joi, cât și vineri, în timp ce în vestul țării avertizarea este ridicată la […]

Articolul Canicula pune stăpânire pe România. Oltul intră sub Cod Galben, iar valul de căldură va continua până în iulie apare prima dată în Olt Alert.

Citește articolul complet pe Olt Alert →