Franța traversează unul dintre cele mai grave episoade de caniculă din ultimele decenii. Temperaturile au depășit 36 de grade Celsius încă de la primele ore ale dimineții. Autoritățile au plasat 58 de departamente în alertă roșie, iar efectele sunt dramatice: cel puțin 40 de persoane și-au pierdut viața prin înec după ce au încercat să […]

Citește articolul complet pe Gândul →