Spania se confruntă cu efectele tot mai severe ale temperaturilor extreme, după ce luna mai a înregistrat un număr record de decese asociate caniculei. Potrivit sistemului de monitorizare a mortalității MoMo, 101 persoane și-au pierdut viața din cauza temperaturilor ridicate, cel mai mare bilanț pentru această perioadă de la începutul colectării datelor, în 2015. Numărul […]

Articolul Canicula face victime în Spania: 101 persoane au murit în luna mai, un record al ultimului deceniu apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →