România se topește la propriu! Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis astăzi o nouă avertizare Cod roşu de caniculă extremă, valabilă de luni dimineaţa până miercuri, în trei sferturi din ţară, inclusiv în Bucureşti, Este bine de știut că în această perioadă caniculară, Bucureștiul va avea 113 cișmele funcționale și 8 dușuri stradale. Copiii, seniorii, turiștii, livratorii, părinții cu copii mici sau angajații care traversează centrul Capitalei pot folosi perdelele cu vapori de apă pentru câteva momente de răcorire.
Caniculă extremă în România. Avertizare de Cod Roșu pentru trei sferturi din țară
Notele editorului
România se topește la propriu! Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis astăzi o nouă avertizare Cod roşu de caniculă extremă, valabilă de luni dimineaţa până miercuri, în trei sferturi din ţară, inclusiv în Bucureşti, Este bine de știut că în această perioadă caniculară, Bucureștiul va avea 113 cișmele funcționale și 8 dușuri stradale. Copiii, seniorii, turiștii, livratorii, părinții cu copii mici sau angajații care traversează centrul Capitalei pot folosi perdelele cu vapori de apă pentru câteva momente de răcorire.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

