Valul de caniculă care a cuprins România începe să se vadă și în traficul feroviar. La ora 9:00, tabela de sosiri și plecări din Gara de Nord București afișa întârzieri importante, unele de peste patru ore, după ce CFR a impus restricții de viteză pentru siguranța circulației pe liniile unde șinele se încing excesiv. Potrivit …

The post Canicula dă peste cap circulația feroviară: întârzieri de peste patru ore în Gara de Nord appeared first on spotmedia.ro.

Citește articolul complet pe Spotmedia →