Primăria Municipiului Târgoviște organizează o nouă campanie gratuită de sterilizare a câinilor de rasă comună (cu stăpân). În plus, anul acesta, acțiunea vizează și pisicile – a anunțat edilul Daniel Cristian Stan. În cazul câinilor, potrivit legii, sunt obligatorii și microciparea și înregistrarea în Registrul de Evidență a Câinilor cu Stăpân (RECS), iar Primăria Târgoviște […]

Citește articolul complet pe Incomod Media →