Primăria Șomcuta Mare, în parteneriat cu The Green Project și ADI Deșeuri Maramureș, organizează în perioada 26-27 iunie 2026 o campanie de colectare a deșeurilor electrice și electronice, dedicată locuitorilor din oraș și din localitățile aparținătoare. Acțiunea are ca scop încurajarea colectării responsabile a echipamentelor electrice și reducerea impactului deșeurilor asupra mediului. Cetățenii pot preda […]

Source

Citește articolul complet pe eMaramures →