Eduard-Tatian Mititelu, propus în iunie 2026 pentru funcţia de ministru delegat pentru Transformare Digitală în Cabinetul Veştea, este unul dintre cei mai tineri membri ai echipei guvernamentale. Are un profil construit în zona tehnologiei, a administraţiei publice şi a politicilor pentru digitalizare.
CABINETUL VEŞTEA – Eduard Mititelu – cel mai tânăr ministru din guvern vine din PNL
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Eduard-Tatian Mititelu, propus în iunie 2026 pentru funcţia de ministru delegat pentru Transformare Digitală în Cabinetul Veştea, este unul dintre cei mai tineri membri ai echipei guvernamentale. Are un profil construit în zona tehnologiei, a administraţiei publice şi a politicilor pentru digitalizare.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

