Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe News.ro →CABINETUL VEŞTEA – Alexandru Rogobete – a doua oară ministru al Sănătăţii la 35 de ani
Notele editorului
Alexandru-Florin Rogobete, unul dintre cei mai tineri lideri ai PSD, a fost nominalizat pentru portofoliul Ministerului Sănătăţii în echipa guvernamentală propusă de Adrian Veştea pentru a doua oară. La 35 de ani, Rogobete revine într-o poziţie de conducere în domeniul sănătăţii.
Citește și aceste articole
Ziua de Constanta
Alexandru-Florin Rogobete, aviz favorabil pentru functia de ministru al Sanatatii
22 iunie 2026
Impact in Gorj
PSD susține oficial Guvernul Veștea. Alexandru Rogobete, propus ministru al Sănătății. Lista completă a miniștrilor
21 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

