Deşi statistic muncitorii din Serbia lucrează mai multe ore decât colegii lor din ţările Uniunii Europene, preşedintele sârb Aleksandar Vucic spune că oamenii trebuie să muncească şi mai mult şi să-şi crească productivitatea, acuzându-i totodată pe angajaţi că abuzează masiv de concediul medical.
Ca în România! Preşedintele Serbiei Aleksandar Vucic spune că epidemia de concedii medicale cu care se confruntă ţara îi goneşte pe investitori. Unele companii au plecat sau se pregătesc să plece din Kraljevo pen tru că rata concediilor medicale este de 2
Notele editorului
Deşi statistic muncitorii din Serbia lucrează mai multe ore decât colegii lor din ţările Uniunii Europene, preşedintele sârb Aleksandar Vucic spune că oamenii trebuie să muncească şi mai mult şi să-şi crească productivitatea, acuzându-i totodată pe angajaţi că abuzează masiv de concediul medical.
Citește și aceste articole
Romaniatv
Românii muncesc mai mult decât alți europeni. Grecii și bulgarii lucrează mai mult
15 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

