Deşi statistic muncitorii din Serbia lucrează mai multe ore decât colegii lor din ţările Uniunii Euro­pene, preşedintele sârb Aleksandar Vucic spune că oamenii trebuie să muncească şi mai mult şi să-şi crească productivitatea, acuzându-i totodată pe angajaţi că abuzează masiv de concediul medical.

Citește articolul complet pe Ziarul Financiar →