Viitorul Complexului Energetic Oltenia este pus sub semnul întrebării, iar soluțiile întârzie să apară. Liderul sindical din minerit, Nicu Bunoaica, susține că județul Gorj riscă să se confrunte cu probleme economice și sociale tot mai mari dacă activitatea companiei va continua să fie restrânsă. Acesta consideră că salvarea CEO depinde de o schimbare de direcție …

Articolul Bunoaica: „Doar suveraniștii mai pot salva CEO” apare prima dată în Gorj Tv.

Citește articolul complet pe Gorj TV →