Bulgaria va majora cu 30% tarifele vinietelor electronice începând cu 1 august, măsura urmând să afecteze atât șoferii bulgari, cât și turiștii străini care tranzitează țara. În paralel, autoritățile cresc și sancțiunile aplicate celor care circulă fără vinietă valabilă. Decizia are ca scop creșterea fondurilor destinate întreținerii și modernizării infrastructurii rutiere. Autoritățile din Bulgaria au […]

Articolul Bulgaria scumpește vinietele cu 30% de la 1 august apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.

Citește articolul complet pe Monitorul Expres Brasov →