Bucureștiul va avea parte de vreme călduroasă și disconfort termic ridicat în următoarele trei zile, cu maxime de 31-32 de grade luni și marți și aproximativ 30 de grade miercuri. La mijlocul săptămânii, instabilitatea atmosferică va crește, iar în Capitală sunt așteptate averse torențiale, descărcări electrice și grindină.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →