Premierul demis, Ilie Bolojan, propune un guvern minoritar PNL după ce Cabinetul Adrian Veștea a căzut, luni seară, la votul din Parlament. „România are nevoie urgent de un guvern cu puteri depline. Un guvern construit pe transparență, reguli clare și respect pentru principiile democratice. Jocurile de culise și trădările și-au arătat limitele. Ce se construiește […]

Citește articolul complet pe Gândul →