În aprilie, Bogdan Ivan a declarat public că își va da demisia dacă PSD va decide să iasă din Guvern, precizând că nu a ajuns ministru „pe persoană fizică”, ci ca parte a unei echipe politice. Declarația a fost făcută într-o conferință de presă comună cu premierul Ilie Bolojan și a fost intens comentată în […]
Articolul Bogdan Ivan a vorbit despre demisia din Guvern și disciplina de partid apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

