Premierul desemnat Adrian Veștea a pierdut votul de învestire din plenul Parlamentului cu 189 de voturi pentru și 23 contra. AUR și UDMR au părăsit sala. Pentru a trece, erau necesare 233 de voturi. După vot, premierul desemnat a declarat că nu a fost votul pe care l-a sperat pentru Romnânia, dar ”votul este suveran […]

Citește articolul complet pe Viitorul Ilfovean →