În intervalul 13-14 iunie a.c., poliţiştii din cadrul Serviciului Județean de Poliţie Transporturi Giurgiu, împreună cu reprezentanți ai Autorității Navale Române – Căpitănia Giurgiu, au desfăşurat mai multe acțiuni privind respectarea regimului naval pe fluviul Dunărea, pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol, dar și pentru prevenirea accidentelor rutiere la nivel cu calea ferată. În cadrul […]

Citește articolul complet pe Giurgiuveanul →