O ședință a Parlamentului Georgiei s-a transformat într-o bătaie între deputații puterii și cei ai opoziției. Incidentul a avut loc pe 26 iunie, în timpul ultimei ședințe plenare din sesiunea de primăvară, în care premierul Irakli Kobakhidze și-a prezentat raportul anual de activitate, relatează Reuters. Schimbul de replici care a declanșat conflictul Scandalul a izbucnit […]

Citește articolul complet pe Gândul →