Declarația lui Eugen Tomac „Sunt cetățean al României și al Republicii Moldova. Am depus o cerere la ambasada Ucrainei de a renunța la cetățenia ucraineană” deschide o discuție pe care politica românească o evită de prea mult timp: poate un om chemat să conducă Guvernul României să intre în Palatul Victoria purtând, simultan, cetățenii străine? […]

Citește articolul complet pe Radio Gold FM →