Sezonul estival abia începe, însă salvamontiștii trag deja un semnal de alarmă pentru miile de turiști care se pregătesc să ia cu asalt traseele montane din întreaga țară. Dacă vremea frumoasă și peisajele spectaculoase îi îndeamnă pe oameni să petreacă mai mult timp în natură, specialiștii avertizează…
Avertisment pentru turiști înainte de sezonul de vară: Urșii și viperele apar tot mai des pe trasee! Salvamont cere prudență maximă pe munte
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Sezonul estival abia începe, însă salvamontiștii trag deja un semnal de alarmă pentru miile de turiști care se pregătesc să ia cu asalt traseele montane din întreaga țară. Dacă vremea frumoasă și peisajele spectaculoase îi îndeamnă pe oameni să petreacă mai mult timp în natură, specialiștii avertizează…
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

