Sezonul estival abia începe, însă salvamontiștii trag deja un semnal de alarmă pentru miile de turiști care se pregătesc să ia cu asalt traseele montane din întreaga țară. Dacă vremea frumoasă și peisajele spectaculoase îi îndeamnă pe oameni să petreacă mai mult timp în natură, specialiștii avertizează…

Citește articolul complet pe Stiri de Cluj →