Numiți-mă „de modă veche”, numiți-mă „demodat”, numiți-mă cum vreți, dar de fiecare dată când trec pe lângă un cimitir de război sau un cimitir al eroilor, mă cuprinde un fel de dor, cu lacrimi și tristețe, gândindu-mă la jalea din ochii mamelor acelor eroi… Titlul acestui editorial este, de fapt, versul unei piese absolut superbe, […]
The post Avem atâtea lacrimi și prigoane, că ne e plin pământul de martiri appeared first on RefleqtMedia.

