Locuitorii din mai multe localități ale județului Bistrița-Năsăud au rămas temporar fără apă potabilă în cursul zilei de miercuri, 17 iunie 2026, ca urmare a unei avarii produse la rețeaua de alimentare cu apă. Potrivit operatorului de apă, avaria a fost provocată de firma care execută lucrări de reabilitare a rețelei de canalizare în zonă. […]

Citește articolul complet pe Observator BN →