Stop vandalismului în Orașul Ulmeni! Acesta este mesajul autorităților locale către toți cetățenii urbei, care se gândesc la fapte antisociale. Și îi avertizează că amenzile sunt usturătoare pentru asemenea fapte. „Atenționăm toți cetățenii care recurg sau intenționează a recurge la gesturi de vandalism precum: ruperea sau distrugerea coșurilor de gunoi; distrugerea locurilor și jocurilor pentru

Post-ul Autoritățile din Ulmeni au pus gând rău celor care recurg la acte de vandalism apare prima dată în Graiul Maramureșului.

Citește articolul complet pe Graiul Maramuresului →