Autoritățile din Paris au anunțat interzicerea temporară a consumului de alcool în spațiile publice și a vânzării de băuturi alcoolice începând de vineri, după ce valul de căldură a dus la supraaglomerarea spitalelor și la creșterea semnificativă a apelurilor către serviciile de intervenții, transmite Mediafax. Prefectul poliției din Paris, Patrice Faure, a declarat că unitățile […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →