Departamentul de Poliție din Dublin, oraș din statul american Ohio, a renunțat la robotul poreclit „DubBot”. Este pentru prima oară în istoria Statelor Unite când un robot este „concediat”. „DubBot” a fost implementat în urmă cu un an. Detalii despre primul „robot polițist” Departamentul de Poliție din Dublin și-a retras robotul polițist pe 12 mai, […]

Citește articolul complet pe Gândul →