Autoritățile de la Chișinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”, la sfârșitul lunii iulie curent. În cadrul acesteia, părțile urmează să discute despre Fondul de convergență. Anunțul a fost făcut astăzi de vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după ședința Guvernului, comunică MOLDPRES.
Oficialul a subliniat că formatu…

