3.000 de bolnavi de cancer înşelaţi de cei mai cinici escroci, cu medicamente false. Mărturiile victimelor
Rețeaua de escroci care vindea suplimente și medicamente promovate drept "miraculoase" ar fi înșelat, în total, mai bine de 30.000 de oameni. Cei mai mulți sunt vârstnici, unii grav bolnavi, care au sperat îşi pot salva astfel sănătatea. Suspecții câștigau încrederea victimelor la telefon, pretinzând că sunt medici și îi convingeau pe păgubiți să cumpere suplimente din ce în ce mai scumpe. Pentru Observator, mai multe victime au dezvăluit în exclusivitate modul de lucru al reţelei.







