Comentariu la Tineri profesioniști pentru Vaslui! de Vio7
Bravo oameni buni! Votăm USR PLUS!
Bravo oameni buni! Votăm USR PLUS!
Băi sunt conducătorii județului asta și numai unul din toată gloata de pesediști poarta mască și ăla doar la gură. Halal exemplu în județul ăsta u de rata de incidență a virusului este peste 3.
Crina. Să mori tu că ai scris asta! Bă fată deșteaptă, cum vrei să te dai! Acest "articol" este o copiere la materialul scris de către Mihai Botez, Deputat USR de Vaslui. De ce te semnezi tu ? Noroc că același "articol" mai este scris și în monitorul, altfel lumea chiar credea că tu l-ai scris. De ce te semnezi tu, când de fapt nu ai niciun merit ? Nu cum-va se cheamă plagiat ?! NU MAI MIMȚIȚI OAMENII! UITE AȘA ÎI PROSTIȚI ȘI MAI TARE! Vă dați voi deștepți, când de fapt sunteți "o apă și un pământ"! Rușine estnews că permiteți așa ceva!
Nu esti tu nesimțit, popă?! In loc sa le țineți discurs oilor din turmă...sa respecte regulile,să păstreze distanța, să poarte mască corect si sa nu se înghesuie...voi ce faceți? O ardeți cu atheismul! Doar pentru bani! Rușine!
Ce e ala? "Planul de menținere a calității aerului în județul Vaslui, 2018-2022" In spatele blocului s-a facut o parcarea in urma cu 3-4 ani, niciodata primaria nu a scos masinile din parcare sa faca curatenie. E mizerie prin parcare veche de 3-4 ani, despre ce calitate a aerului vorbim?
<p>E foarte bine! Consilierii PNL și USR trebuie să se înțeleagă, trebuie să ne arate că pot lupta contra PSD,sa facă proiecte .Dacă domnul primar o invită pe doamna Vintilă ca viceprimar și să le închidă gura pesedeilor.E nevoie de consens intre partidele de dreapta.Felicitari primarului Boroș!</p>
<p>Pai aici e problema! Voi Aqvavas repartizați diferența de metri cubi direct pe apartamente! Dar ce treabă am eu? Apometrul meu este mai prost decît al tău Aqvavas? Nu tot tu ești acela care mi-l verifici metrologic? Daca nu consum de ce sa plătesc???<br /> Sa merg eu la vecin sa vad daca a dat indexul,daca nu are pierderi sau daca fura apa? EU sa fac asta?<br /> Pai de ce ne obligă legea sa avem asociații de locatari? Că sa rezolve problemele obștești de aia! Și atunci ,tu Aquavas ,cu ei trebuie să conlucrezi,lor sa le bagi metri cubi pe care nu-i găsești,iar ăstia să-i caute prin apartamente,pe la subsol, sa cheme politia acolo unde se impune!!!<br /> Voi ați ales calea cea mai simpla pentru a va rezolva problema dar total incorecta pentru cetățean!<br /> Meritați sa va dea toți beneficiarii in judecată ,macar și pentru a va determina sa vă schimbați atitudinea daca sa ne dați banii înapoi nu se poate!!!!</p>
<p>Adică ….. în concluzie liber la furat . Poți consuma apă necontorizată (te înțepi cumva mascat înainte de contor, că nu te verifică nici dracu) și apa o plătește tot blocul. Că tu ești șmecher. Bineînțeles raportezi și tu acolo lunar un consum de 2 mc ( așa de bun simț)</p>
<p>Astept de cand s-a facut numirea acestei persoane in fruntea invatamantului vasluian sa vad un CV facut public. Asa e corect, legal, normal. Nu e negociabil si e primul lucru cu care ne prezentam in fata oamenilor, mai ales acum, cand traim vremuri dificile, ciudate, nesigure si cerem oamenilor sa respecte aia, aia, aia. Ca e omul lui X, Y, Z, (spagari notorii locali sau nationali), pmp, pnl, usr, psd, alde (si cine o mai fi participat la impartirea sinecurilor) nu poate fi o carte de vizita. Din contra… Doar nu e pusa politic, ci pentru ca a fost un cadru didactic de exceptie, nu-i asa? Persoana cu functie publica importanta, care se ocupa de educatia copiilor nostri si indrumarea a sute de cadre didactice, trebuie sa ne spuna cine este. Cu atat mai mult cu cat lasa impresia ca e lipsita de educatie, stapanire de sine si are probleme de comportament. Ori poate, stie bine ce face dar prin teroare obtine plicuri cu bani, membri de partid, obedienta si ascultare neconditio
<p>Normal ca la luat banii au cea mai buna tehnologie, doar la serviciile pe care le ofera sunt cu 2000 de ani in urma.</p>