19 indivizi, trimiși în judecată în dosarul celor doi morți de la Urziceni
Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bucureşti a trimis în judecată 19 persoane implicate în scandalul violent din Urziceni, din februarie, când două persoane au fost ucise prin împuşcare şi mai multe au fost rănite. Conflictul, izbucnit între două familii din Prahova şi Ialomiţa, a implicat peste 100 de persoane care au folosit ilegal arme de foc şi obiecte contondente, fiind necesară intervenţia rapidă a poliţiei pentru aplanarea situaţiei.










