Austria a pierdut duelul cu Argentina, 0-2, urmarea a două goluri marcate de Lionel Messi în minutele 38 și 90+5.
În tabăra Austriei frustrarea este mare. A exprimat cel mai bine selecționerul Ralf Rangnick, la conferința de presă organizată după fluierul final. Marea lui supărare: arbitrajul!
Contextul? Înaintea primului gol marcat de căpitanul Argentinei, în minutul 38, austriacul Xaver Schlager (RB Leipzig) a căzut în urma unui duel cu MacAllister. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →