Poliţia australiană a confiscat 2,7 tone de cocaină, ascunse în buncăre subterane în vestul oraşului Sydney, cea mai mare captură de acest gen realizată vreodată în Australia, au anunţat luni autorităţile, relatează dpa, potrivit Agerpres. Poliţia federală australiană a declarat că ofiţerii au găsit cocaina vineri, în timpul unei percheziţii realizate la o proprietate în […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →