Liderul AUR George Simion a declarat, luni, în plenul reunit al Parlamentului, că nu va obliga niciun coleg să voteze într-un fel sau altul, la îmvestirea guvernului, însă el şi toţi oamenii din această sală care nu sunt trădători să vor ridica în picioare şi vor părăsi această sală sinonimă cu trădarea.
AUR a ieșit din sală înaintea votului din Parlament. Simion: Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Liderul AUR George Simion a declarat, luni, în plenul reunit al Parlamentului, că nu va obliga niciun coleg să voteze într-un fel sau altul, la îmvestirea guvernului, însă el şi toţi oamenii din această sală care nu sunt trădători să vor ridica în picioare şi vor părăsi această sală sinonimă cu trădarea.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

