Inaugurarea noii centrale electrotermice a municipiului Constanța trebuia să aibă loc până la sfârșitul lunii. Momentul a fost amânat pentru 31 august, „din cauza complexității proiectului”, ne-a declarat primarul Vergil Chițac. „S-a prelungit perioada de implementare a proiectului până pe 31 august, care e data limită a PNRR-ului. CET-ul este un obiectiv extrem de complex. […]
Articolul AUDIO | Când va fi inaugurat noul CET din Constanța apare prima dată în Radio România Constanța.

