Activitatea Secției de Anestezie și Terapie Intensivă din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu va fi consolidată începând cu 1 iulie 2026, prin ocuparea unui post vacant de medic rezident. Măsura vine în contextul necesității asigurării continuității și calității îngrijirilor medicale acordate pacienților critici și post-operatori.
Articolul ATI Târgu Jiu, completat cu un nou medic rezident apare prima dată în Gorj Tv.

