Primăria Municipiului Arad a anunțat o nouă acțiune de dezinsecție în oraș. Aceasta va avea loc vineri, 22 mai 2026. Activitățile vor debuta cu un tratament terestru antilarvar (delarvizare), destinat combaterii și prevenirii dezvoltării larvelor de insecte, în special a țânțarilor. Acestea se vor realiza pe timp de zi, începând cu ora 5:15, prin pulverizare

The post ATENȚIE! Dezinsecție în Arad, de la primele ore ale dimineții appeared first on NewsAr.ro.

Citește articolul complet pe News Arad →